(ВИДЕО) Катица Јанева најавила влез во политика – пратеник или градоначалник на Гевгелија

276

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски објави видео каде Катица Јанева најавува влез во политика, односно дека сака да биде пратеник или градоначалник на Гевгелија.

„Не разбирате вие. Катица градела политичка кариера на начин прифатлив на главата на Октоподот. Сама кажува колку независно делувала и со СЈО и со Рекет“, напиша Стоилковски.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.