ВИДЕО: Кажете „Среќен Божик“ на 24 јазици

Ситно броиме со големиот празник, раѓањето на Исус Христос, ден кој се слави со многу среќа и љубов.

По повод престојниот празник на своите пријатели од целиот свет посакајте им Среќен Божик и Нова година на нивниот мајчин јазик,  веруваме дека тоа многу ќе ги изненади.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.