ВИДЕО: Клинтон за малку ќе добиеше чевел по глава

72

Поранешната државна секретарка на САД, Хилари Клинтон за време на говоро во хотел во Лас Вегас била гаѓана со чевел.

Хилари по инцидентот пред присустните лица во салата направила шега на која сите и ракоплескале.

Жената која го извршила нападот веднаш била уапсена, а полицијата не го соопштила мотивот за овој инцидент.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.