ВИДЕО: Кој костим за капење најмногу одговара на вашето тело?

67

Со доаѓањето на летото и на потоплите денови, сите се брзаат на сите можни начини да го обликуваат телото. Но, ако сакате да изгледате совршено на плажа, тајната се крие во правилниот избор на костим за капење – токму оној што ќе ги ублажи недостатоците, а ќе го истакне она што е добро.

Сите ние имаме различен облик на телото: круша, јаболко, песочен часовник или атлетска силуета. Затоа изборот на костимот за капење треба да се направи врз основа на вашиот облик на телото.

Ова видео ќе ви покаже како да го изберете костимот за капење што ќе одговара на вашата телесна градба. Погледнете го.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.