(ВИДЕО) Комбе со цел фудбалски тим кренато во воздух со бомба!

82

Комбе кое пренесувало фудбалски тим било кренато во воздух во Сомалија.

Медиумите пишуваат дека комбето кое го пренесувало фудбалскиот тим на нивниот следен натпревар налетало на бомба на патот. Во експлозицјата загинале четири фудбалери, а останатите се здобиле со тешки повреди.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.