(ВИДЕО) Кристијано Роналдо си го покоси соиграчот

75

Кристијано Роналдо продолжува да забележува нови голови за Јувентус. Тој веќе има 18 голови во Серија А и 9 асистенции на сите натпревари на „бјанконерите“.

Во еден од интересните моменти на мечот, кога играта „запре“, Роналдо зададе силен удар, но наместо да цели кон голот, настрада неговиот соиграч Сами Кедира…

Skin Delight

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.