(ВИДЕО) Крвава пресметка со секири,чекани и солзавец на навивачите на Динамо

156

Две навивачки фракции на Динамо од Загреб познати како „Бед Блу Бојс“ во престолнината на Хрватска имаа нова крвава пресметка – со секири,чекани и солзавец.

Веќе не е чудо, ниту сензационална вест кога ќе излезе видео од вакви тешки инциденти, зашто во последно време, редовни се ваквите пресметки меѓу доскорешни другари од иста трибина, кои навиваат за ист тим.

Тепачката е меѓу приврзаници на Здравко Мамиќ и негови противници, кои веќе пет години каде стигант се тепаат.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.