(ВИДЕО) Куќа се урива од поплава за време на интервју со градоначалникот на градот – здивот ќе ви застане

Белгиската телевизија ВТММ објави инсерти од куќа што се урива за време на интервју во живо со градоначалникот на градот Пепинстер, силно погоден од поплавите во Белгија.

Додека градоначаланикот одговара на прашањата, новинарката забележува дека куќата зад него почнува да попушта под притисокот на водата. Жителите набрзо успеваат да се спасат, нема жртви.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.