(ВИДЕО) Лјекерс убедливо до 1:1 против Портланд

20

По поразот во првото коло, Лејкерс успеа да се врати во егал со „езерџиите“, по одличниот натпревар кој го добија со резултат со 111:88.

На овој натпревар, во редовите на тимот од Лос Анџелес блескаше Ентони Дејвис, кој запиша 31 поен и 11 скокови, што беше најмногу во нивните редови, додека на спротивната страна, Лилард имаше само 18 поени како најдобар стрелец во Портланд.

Но Лејкерс има убедлива игра за на крајот да запишат убедлив пораз, со кој дефинитивно се вратија во игра.

Синоќа беа одиграни и натпревари помеѓу Милвоки и Орландо, а исто и таму, резултатот е 1:1 во серијата (111:96), Хјустон со нова победа до Оклахома (111:98), дојде до 2:0 во серијата, исто како и Мајами кој оствари втора победа против Индијана (109:100).

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.