(ВИДЕО) Македонската андерграунд сцена ги подучува повозрасните како се негува патриотизмот

182

Македонскиот бенд No Name Nation неодaмна на својот настап во живо ја изведе својата верзија на песната „Кога падна на Пирина“, посветена на македонскиот револуционер Јане Сандански.

Снимката од изведбата, која предизвика наплив од патриотизам кај младите, беше поставена на YouTube.

Ова е уште еден пример како младите македонски музичари ги изразуваат својот став кон промената на уставното име на земјата и на повозрасните им порачуваат како се сака татковината.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.