30 C
Skopje
понеделник, август 3, 2020

(ВИДЕО) Макрон им се извини на Албанците откако на квалификацискиот натпревар за ЕУРО 2020 беа пречекани со химната на Андора

93

Организаторите на натпреварот наместо химната на Албанија ја пуштија химната на Андора, а подоцна ѝ се извинија на Ерменија.

Макрон во разговор со Рама истакна дека оваа грешка е неприфатлива и рече дека таков инцидент нема да се случи повторно.

По инцидентот, албанските фудбалери не сакаа да го почнат мечот, но потоа прифатија да играат. Франција го доби натпреаврот со 4:1.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.