ВИДЕО: Малата сликарка која воодушевува со своите дела

78

Има само седум години, а веќе ја сметаат за една од најталентираните уметници.

Австралијанката Аелита почнала да црта пред да наполни една година.

Пред три години имала изложба во Њујорк, а сликите се продале со неверојатна брзина.

Погледнете го ова мало уметничко чудо.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.