(ВИДЕО) Масовни протести во Црна Гора: Тука сме, не го даваме Уставот

Вечерва пред црногорскиот парламент се собраа илјадници луѓе кои протестираат и бараат да се повлече законот за претседател на Црна Гора.

Околу 15.000 граѓани излегоа да го покажат своето незадоволство и побара предвремени парламентарни избори.

„Тука сме, Уставот нема да го дадеме. Тука сме за Црна Гора“, беа само дел од пораките кои ги испратија граѓаните.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.