(ВИДЕО) Мaж зеде 30 заложници во трговски центар во Манила

67

Вооружен маж зел околу 30 заложници во филипинската престолнина,  јавија светските агенции, повикувајќи се на полицијата.

Инцидентот се случил во трговски центар во Манила.

Спопред првичните информации, во инцидентот засега едно лице е рането, а неговата состојба не се знае.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.