(ВИДЕО) Мелани Тарчуловска со ангелски глас на „Голден војс Малта 2020“

3190

Мелани Тарчуловска го покажа својот талент и гласовни способности на онлајн натпреварот „Глоден војс Малта 2020“.

15-годишната Мелани ја испеа песната „When I was your man“ од Бруно Марс и звучеше извноредно.

Фестивалот „Golden Voice“ има свој канал на Јутјуб на кој е поставено видеото со Мелани. Оценувањето трае до 04.07.2020 а, победниците ќе се избираат според бројот на позитивните коментари под самото видео.

Вреди да се слушне овој ангелски глас.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.