(ВИДЕО) Мицкоски на претставниците на францускиот Сенат и Парламент им пренесе важни пораки

99

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христија Мицкоски, на средбата со претставници францускиот Сенат и Парламент пренесе важни пораки.

„На претставниците на францускиот Сенат и Парламент пренесовме порака дека после предвремените избори, владата на @VMRO_DPMNE ќе се фокусира на квалитетни реформи од областа на владеењето на правото, обезбедување независно обвинителство и независно судство“, напиша Мицкоски.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.