(ВИДЕО) Mицкоски: Народот нема веќе да биде жртва на мафијата

55

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на Фејсбук порача дека народот нема да биде жртва на мафијата само затоа што Заев паѓа и сака сите да ги повлече.

-Мора да има промена затоа што Зоран Заев брутално паѓа, а сака со него да нè повлече сите нас. Тоа нема да го дозволиме, народот нема повеќе да биде жртва на мафијата.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.