(ВИДЕО) Мицкоски: „Власта фатена во рекет“!

1308

„Измами, корупција, криминал. Арамиска власт со агенда да е на функции за да краде и се богати на грбот на народот“, напиша лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил и додаде:
„Поразот на оваа власт ќе значи пораз на измамите. Ни доаѓа обновата на Македонија“.

Овој статус Мицкоски го поткрепи со видео, насловено „Власта фатена во рекет“ во кое с еприкажани моменти на рекет од челниците на власта.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.