(ВИДЕО) На социјалните мрежи објавено дека е убиен мажот кој направи селфи со мртвото тело на Марадона

Работникот од погребалната компанија која беше задолжена за погребот на Диего Армандо Марадона, е убиен по објавената фотографија која ја направи со мртвото тело на најдобриот фудбалер на сите времиња.

На социјалните мрежи се појави снимка на, наводно, како што известуваат аргентинските медиуми на работникот во погребалната компанија кој се сликаше со телото на Марадона а убиен и фрлен во контејнер. Приложено е и видео околу целата ситуација, но се уште нема официјална потврда за целиот настан. Дел од медиумите од Аргентина демантираат дека се работи за човекот кој се фотографираше на погребот на аргентинскиот ас, пишува ЕКИПА.

Претходно беше објавено дека на вработените во погребалната установа им пристигнувале бројни закани за нивниот живот и животот на членовите на нивните семејства.

 

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.