ВИДЕО: Најсмешните и најнеобичните имиња на градови во Америка

Дали би сакале да живеете во град кој се вика Божик или Хигиена? – Звучи како шега, но овие градови навистина постојат, секако во Америка.

Во секоја американска држава има по некој град со мошне необично име, како Градот на магијата, Дедо Мраз, Диско, Гас, Сообраќајка, Блиц, Досада,  па дури и Малата Мисирка. А верувале или не, во Мичиген има град кој се вика Пекол и Мјам Мјам во Пенсилванија„

Погледнете ги најнеобичните имиња на градови.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.