ВИДЕО: Најуспешните пејачи ја пеат изборната химна

80

Најдобрите од македонска естрада застанаа во поддршка на претседателскиот кандидат бодрејќи со своите моќни вокални способности.

Владо Јаневски, Каролина Гочева, Наум Петрески, Елена Ристеска, Миле Кузмановски, Калиопи и Тијана Дапчевиќ се македонските пејачи кои ја пејат химната на ВМРО-ДПМНЕ за претседателските избори.

Насловот на химната што ја изведуваат дел од најдобрите пејачи во земава е Државата пред сѐ.

Изборниот спот е направен по масовниот почетен митинг, кој во понеделникот се оддржа во Охрид и на кој присуствуваа над 50.000 граѓани.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.