(ВИДЕО) Нападнат Вучиќ – со мерцедес се обиделе да го пробијат обезбедувањето

835

По завршување на интервјуто на српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа се случил инцидент пред зградата на РТС во Белград.

Имено, двајца од демонстрантите со “мерцедес“ со алексиначки регистрација се обиделе да го пробијат претседателското обезбедување и да го згазат Вучиќ, но биле спречени.

Двајцата демонстранти веднаш биле уапсени.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.