ВИДЕО: Навивачи убија фудбалер за време на натпревар!

Фудбалерот Алберт Ебосе трагично загинал откако за време на еден натпревар во Алжир бил пгооден со тврд предмет во пределот на главата од страна на противничките навивачи.

Камерунскиот напаѓач веднаш паднал на тревата, а неколку минути подоцна лекарите утврдиле дека им подлегнал на повредите.

За несреќниот случај ќе биде отворена истрага.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.