(ВИДЕО) Нема да дозволам еден педер да ја симне оваа влада од власт

1137

И конечно пукна тиквата меѓу премиерот Зоран Заев и ЛГБТ заедницата која му помогна да дојде на власт велејќи дека нема да дозволи „неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер (со извинување до ЛГБТ) да ја симнат од власт оваа Влада“.

„Ќе се бориме до крај затоа што секој што се инволвирал секако ќе носи одговорност“, рече Заев.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.