Свет

ВИДЕО: Неверојатен гаф на Самитот Г7 – на канадскиот премиер му паднаа лажните веѓи

ВИДЕО: Неверојатен гаф на Самитот Г7 – на канадскиот премиер му паднаа лажните веѓи

На канадскиот премиер Џастин Трудо му се случи неверојатен гаф на самитот Г7, кога во еден момент му паднаа лажните веѓи.

Трамп толку го препоти на самитот Г7 што му отпаднаа лажните веѓи, напиша еден човек на Твитер по повод бламот на Трудо.

За сѐ да биде уште полошо, овој инцидент го забележаа камерите, па Трудо стана инстант хит на социјалните мрежи.

Или Трудо има лажни веќи, или овде си имаме работа со побегната гасеница, се пошегува друг.

https://twitter.com/LionelMedia/status/1005794247398903808?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fkurir.mk%2Fmagazin%2Fzanimlivosti%2Fvideo-neverojaten-gaf-na-samitot-g7-na-kanadskiot-premier-mu-padnaa-laznite-vegji%2F