(ВИДЕО) Невреме во Грција, водата влечека автомобили

Невреме денеска зафати делови од Грција, а особено тешко било на островот Крит каде што водата носела се пред себе.
Водата влечела автомобили кон морето.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.