ВИДЕО Невреме во Крива Паланка, градот направи голема штета

174

Невреме со обилни врнежи од дожд и град со големина на орев ја зафати попладнево Крива Паланка. Градот веќе предизвика штета кај неколку објекти и автомобили.

По улиците на Крива Паланка веќе неколку часа се слеваат огромни количини вода, а жителите стравуваат дека невремето ќе ги уништи земјоделските култури и овошките.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.