ВИДЕО: Нов тренд – плетени нокти

Со доаѓањето на зимата, пристигна и нов тренд во маникирот. Таканаречените „sweater nails“ или плетени нокти, се вистински хит на социјалните мрежи.

pleteni-nokti-1

Ноктите што со нивната текстура потсетуваат на плетени џемпери дојдоа во вистинско време. Во продолжение погледнете како сами можете да си се „почестите“ со еден ваков маникир.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.