(ВИДЕО) Новинарите не сакаа изјава од Заев

476

Во Собранието трае средбата меѓу премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на која ќе се обидат да најдат решение за Законот за јавно обвинителство и на која ќе се разговара за предвремени избори.

Но пред почетокот на средбата премиерот Зоран Заев сакаше да даде изјава за медиумите но новинарите незаинтересирано му порачаа изјава да даде по средбата.

Погледнете како изгледаше тоа:

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.