(ВИДЕО) Објавена е снимката од акцијата во која е убиен Ал Багдади

1096

Ирачката државна телевизија ја објави снимката од американскиот напад во Сирија во кој е убиен лидерот на Исламска држава, Абу Бакр ал-Багдади.

Според ирачки и ирански официјални лица повикувајќи се на извори од Сирија, Абу бакар бил убиен недалеку од турската граница.

На снимките се гледа дека скривницата на Ал Багдади по напдот целосно е уништена.

Неименува официјален американски претставник за АП изјави дека Абу Бакр ал-Багдади синоќа бил цел на нападот во Идлиб

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.