(ВИДЕО) Јокиќ забележа личен рекорд во победата на Денвер, иако Дончиќ беше најдобар Далас поразен

24

Лука Дончиќ повторно беше меѓу најдобрите играчи на Далас,  запиша  26 поени, но тоа не беше доволно да се совлада Хјустон кој оствари победа со 133-108.

Гордон со 33 и Казинс со 28 поени беа најдобри во составот на Хјустон.

Никола Јокиќ одигра нов извонреден натпревар, Денвер победи со 112-120 против Феникс. Јовиќ за 42. минути минати на паркетот запиша 29 поени и 22 скока, што е негов личен рекорд.

Бруклин го совлада Мајами со 128-124, Јута подобра  Голден Стејт 127-108.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.