ВИДЕО: Осомниечниот за убиството во Ѓорче изведен пред суд

63

Осомничениот за убиството на Ангел Петковски, 18-годишниот матурант од Ѓорче Петров, Насер Е. денеска попладне е изведен пред судот во Скопје.

Министерството за внатрешни работи денеска поднесе кривична пријава против 19-годишниот осомничен убиец.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.