(ВИДЕО) Ова е нечија мајка, сеста, жена, а полицијата во Белград тепа ли тепа

197

Два дена во Белград, Србија демонстрантите се судруваат со полицијата. Резултатите од овие нереди засега се раскрвавени глави и на демонстрантите и на полицијата. Социјалните медиуми се преплавени од видеа каде се покажува полициската бруталност. Еве некои од нив.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.