ВИДЕО: Ова ќе ви ја врати вербата во човештвото

208

Во модерниот свет кој се сведе на бескрајна трка за пари и слава како да заборавивме на оние работи кои не прават луѓе, а тоа се добирната, хуманоста, љубовта и желбата да се помогне.

Но, како што велат, во секое лошо има нешто добро, па така и ова четири минутно видео кое  има моќ да ви ја врати вербата во човештвото, дека се’ уште има надеж!

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.