(ВИДЕО) Ова се напаѓачите на екипата на Инфомакс

244

Екипата на Инфомакс, вчера беше физички нападната од страна на поддржувачи на една политичка партија од власта за време на своето известување во Прилеп.

Беше забележано нарушувања на молкот од страна на членови на една политичка партија од власта како и лично од еден кандидат за градоначалник.

Ова е снимката на која е евидентиран физичкиот и вербалниот напад врз екипата на Инфомакс.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.