ВИДЕО: Овие хитови веќе никогаш нема да ги слушате на ист начин

151

Не постои човек на земјината планета да не слушнал некој од овие хитови кои веќе се култни, но овие детали за овие песни сигурно не сте ги знаеле…

Песната на Aеросмит I don’t want to miss a thing била првично напишана за Селин Дион.

Tainted love каква што ја знаеме всушност е обработка. Оригиналот е од 1964-та година и ја пеела Глорија Џонс.

Класиката на Guns’n’Roses Sweet child of mine е напишана за само пет минути.

Песната на Брајан Адамс Summer of 69  е всушност песна за секс позата „69“, а н за годината 1969.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.