7 C
Skopje
среда, декември 2, 2020

(ВИДЕО) Пациенти со коронавирус лежат на подовите во болниците во Мадрид, собите се преполни

2690

По Италија, најзагрозена европска земја е Шпанија со моментов 28.603 лица заболени од коrронавирус, додека бројката на загинати се искачи на 1.756 лица, од кои 375 се починати во последните 24 часа.

Шпанските болници се претесни да ги примат заболените граѓани, а доказ за тоа се снимките на социјалните мрежи.

На едно од видеата се гледа како болни пациенти лежат на подот во болницата Леганес во Мадрид.

Josep Lluís Alay 🎗@josepalay

Un canal de Telegram mostra Urgències del ‘Hospital de Leganés (Madrid)’ aquest matí. No diu més. Sobren les paraules

Embedded video

2,817 people are talking about this

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.