ВИДЕО| Победниците се вратија во Украина

59

Украинскиот бенд “Kalush Orchestra” се врати дома во Украина по победата на годинешната Евровизија во Торино, Италија.

Членови на украинскиот бенд „Калуш орчетсра“(“Kalush Orchestra” ) вчера ја преминаа полско-украинската граница во Краковец во Лавовската област.

Таму се сретнале со обожаватели и украински војници кои сакале да се фотографираат со нив.

Победниците на Евровизија беа пречекани со сино-жолти цветови и со украинско знаме. Членовите на бендот застанаа на полската граница и на задоволство на сите присутни ја отпеаја својата песна „Стефанија“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.