ВИДЕО: Погледнете го најпровокативниот спот на Бијонсе

107

Поп дивата Бијонсе и официјално го објави третиот спот за уште една песна од новиот албум кој што го носи нејзиното име.

Спотот за песната „Partition“ официјално е објавен на Vevo каналот на пејачката, а коментарите велат дека ова е досега најпровокативниот спот, па токму зато доби и назнака „експлицитна содржина“.

И Бијонсе изјавил дека во текот на снимањето на секси танцот кој го изведува пред нејзиниот сопруг и’ било малку срам, посебно бидејќи се присетила на почетокот од нивната врска.

Инаку, и стиховите од песната се провокативни…

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.