(ВИДЕО) Полиција сопре возило на Брза помош Заев да помине?!

263

Вирално видео се шири на социјалната мрежа Твитер на кое се гледа како полиција сопре возило на Брзата помош за прв да помине Зоран Заев.

Сето ова се случува на „Водњанска“ пред влезот на Државна, болница а на твитер профилот на кој е објавено видеото се прашува дали возилото е запрено само за да помине премиерот Заев и неговата свита.

Возилото на брзата помош нема пуштено ротациони светла, но сепак е запрено и не може да стигне до комплексот „Мајка Тереза“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.