(ВИДЕО) Помпео најавува поделба на Турција?!

940

Американскиот државен секретар, Мајк Помпео, предизвика лавина реакции на социјалните мрежи, откако на Твитер, преку видео, ги поздрави сите држави кои досега го имаат признаено Гуаидо за легитимен претседател на Венецуела. Имено, она што „падна во очи“ е картата на светот, која Помпео ја презентираше во видеото, каде Турција доби нови граници.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.