Балкан

(Видео) Потоп во Ужице

(Видео) Потоп во Ужице

Западна Србија денеска ја погоди силно невреме, а Ужице доживеа вистински потпо со силен град, буици на улиците.

Силното невреме проследено со грмежжи и град со големина на лешник врнел десет минути, но направи вистински хаос во центарот на Ужице.

Снимките на социјалните мрежи покажуваат цели автомобили поплавени со вода и мраз.

За сега нема информации за настрадани.

POTOP U UŽICU!

POTOP U UŽICU!

Posted by UŽICE – OGLASNA TABLA on среда, 13 јуни 2018