ВИДЕО: Пожар во познатата катедрала „Нотр Дам“

37

Познатата катедрала во Париз, „Нотр Дам“ или „Богородичната црква“ се запалила, пишуваат француските медиуми. На социјалните мрежи се проширија видео записи и фотографии од инцидентот.

Причината за пожарот сѐ уште е непозната.

https://twitter.com/trafalghar/status/1117837545621151745

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.