ВИДЕО| Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ го исвиркаа говорот на Ковачевски, извикуваjќи „ПРЕДАВНИК на Македонија“

На денешната собраниска седница на која се разгледува информацијата и преговарачката рамка за асимилација и бугаризација на Република Македонија, пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ не можејќи да го слуша говорот на Димитар Ковачевски, преку кој повторно се обидува да изнесе лаги и манипулации пред македонскиот народ, истиот го поздрави со свирежи.

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ на Ковачевски му ги покажаа и пораките од народот:

Ултиматум не благодарам

Да за ЕУ, не за асимилација

Чеда на Заевизмот, го враќате фашизмот

Се бориме за нашите правдини, стои во нашата химна

Ние сме Македонци ,не бугари

Нема иднина без историја

Македонија не е на продажба

СДСМ предавници на народот

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ на крајот на говорот на Ковачевски извикуваа: ПРЕДАВНИК, ПРЕДАВНИК, ПРЕДАВНИК!

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.