(ВИДЕО) Пресметка со стапови меѓу мештаните на Облешево и продавчите на зеленчук

1881

Попладнево, на дождот, во Облешево мештаните со стапови се обидоа да решат извесни недоразбирања и кавги со продавачите на зеленчук кои со своите камиони секојдневно се присутни на патот Штип – Кочани.

Од видеото што беше  објавено на Радио Кочани се гледа што конкретно се случувало.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.