(ВИДЕО) Проектили паднаа во близина на Амбасадата на САД во Багдад

95

Пет ракети паднаа во близина на Амбасадата на САД во Багдад, но никој не е повреден, соопшти Командата за заеднички операции на САД.

Тоа е трет напад овој месец, а сторителите не се познати.

Засега е непознато дали проектилите предизвикале материјална штета.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.