Видео: Промотивно видео на ЖРК Вардар

Во пресрет на Фајнал фор турнирот во Лигата на шампионите, кој ќе се игра во Будимпешта, ЕХФ подготви промотивно видео во кое го претставува нашиот тим.

Нашите ракометарки на 9.и 10.мај ќе бидат дел од завршниот турнир на ракометната ЛШ, а првата пречка кон остварување на целта е екипата на Будуќност.

Промотивното  видео на нашите девојки можете да го погледнете на следниот линк.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.