1 C
Skopje
среда, март 3, 2021

(ВИДЕО) Пукање во Скопје среде бел ден, а со тоа се пофалија и на социјалните мрежи

152

На социјалните мрежи се појави видео од скопската населба Топанско поле во кое соседи се собрани и се дружат.

Додека ечи гласна музика, еден вади пиштол и почнува неконтролирано да пука иако околу нив има згради и лесно може некој да биде повреден.

МВР мора итно да превземе мерки против ваквите случувања кои може да завршат и со човечки жртви.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.