(ВИДЕО) Реал Мадрид објави снимка од реконструкцијата на „Сантијаго Бернабеу“

Реал Мадрид преку социјални мрежи покажа како се одвива реконструкцијата на стадионот „Сантијаго Бернабеу“. Во тек се градежните работи во арената, која е покриена со снег.

Ќе се инсталира нов современ терен, ќе се заменат столчињата и ќе се извршат други работи за модернизација. Целата работа се очекува да заврши во 2022 година.

Од следната сезона тимот ќе може да игра повторно на „Сантијаго Бернабеу“.

Во тековната сезона, Реал Мадрид ги игра своите домашни натпревари на стадионот „Алфредо ди Стефано“.