ВИДЕО| Речиси 180 килограми тешкиот ММА борец нокаутиран со една шлаканица

106

Бразилскиот борец во мешани верзии и вештини Вагнер да Консејсан Мартин беше поразен на турнирот во удаирање шлаканици Punchdown во Полска.

Бразилецот го одмери силите со полскиот борец Карол Филасињски. Од ударот со левицата на Полјакот, популарниот Зузулињу почна да се тетерави, придружниците го придржаат под рацете, но не можеа да го додржат борецот да не падне на подот.

„Видоусот се рестартираше и се покажа син екран“, се пошегува бразислкиот спортист на сметка на својот пех.

Зузулињу претходно настапуваше на ММА турнирите на организацијата Pride во тешка категорија. Како што пишуваат медиумите, тежината на Бразилецот сега надминува 180 килограми, а висок е два метра. Во слободните борби учествувал во 23 борби од кои во 14 победил.

 

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.